| Vasy1999 a întrebat:

Am o problema maree si am nevoie de cineva care se pricepe in domeniul IT aseara am descarcat de pe net windows 7 ca sa il pun pe stick si la 12 seara dupa ce s-a descarcat am pornit wintoflash ca sa il pot pune pe stick si sa fie bootabil si am plecat in alta camera lasand-ul sa isi faca treaba si fara sa vreau am adormit si m-am trezit la 2 noapte si m-am dus la laptop ( tin sa precizez ca nu tine bateria incarcata) si l-am gasit inchis. Dimineata am testat stick-ul pe alt laptop sa vad daca merge windows-ul si se deschidea dar zicea ceva de genu ca ii lipseste ceva il bag in laptop-ul de aseara si vad ocupat doar 200-300mb si cand am vrut sa il reformatez nu mergea zicea ca e protejat sau ca un CD sau DVD il re conectat ceva de genu si tin sa precizez ca e si blocat cu imaginea iso de la Daemon tools ( are aceeasi poza cu room-ul de la Imaginea de la windows cand il montez cu Daemon ). Ce sa ma fac nu pot reformata stick-ul si imi trebuie sa schimb windows-ul.(nu stiu daca m-am facut inteles)

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Easeus partition master.

| Vasy1999 explică (pentru sltlp):

Ce mai inseamna si asta...

| jhonny999 a răspuns:

Foloseste pentru stick bootabil aplicatia Rufus in locul aplicatiei Wintoflsh.
Inainte de a copia windows aceasta aplicatie si formateaza stick, si are posibilitatea de a repara baduri pe stick.
Urmareste si videotutorialul.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Vasy1999 explică (pentru K0sti):

Prima metoda nu merge si a doua nu stiu cum sa folosesc programul. Adica ma tem sa nu sterg tot de pe laptop.

| K0sti a răspuns (pentru Vasy1999):

Pai ce treaba ai cu hardul? Tu ai treaba cu stick-ul, pe ala il formatezi!

| Vasy1999 explică (pentru K0sti):

Pai tocmai ca nu imi zice ce vrea sa imi formateze!

| K0sti a răspuns (pentru Vasy1999):

Ciudat! Bine, atunci incearca cu asta, tot aia face: http://www.epasystems.ro/hdd-low-level-format/

| Vasy1999 explică (pentru K0sti):

Chiar acum am dat formatarea cu acest program si astept rezultatul. Sa speram ca va merge...

| K0sti a răspuns (pentru Vasy1999):

Daca nu are alte defecte, ar trebui sa mearga!

| Vasy1999 explică (pentru K0sti):

Nu a mers... Dar ce poate avea... Sa blocat in timp ce se boota windows 7 pe el si el are auto play ca si cum ar fi pus tot windowsul p el dar e pus doar o parte din windows. Nu stiu exact cum sa iti explic sa ma poti intelege.

| K0sti a răspuns (pentru Vasy1999):

Nu stiu, greu de spus pe nevazute! Posibil sa se fi stricat vreun bloc de memorie!