| OdeSsSsa a întrebat:

Am o problema, mi-am instalat windows 7, am bagat toate driverele dar cand vreau sa intru in Metin2(MMORPG) imi apare o fereastra LOG : Sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configeration then try again. Imi puteti spune care ar fi problema, si cum se poate rezolva? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

5 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Verifica driverul la placa video

| EdwardTeach a răspuns:

Ar putea fi o grămadă de chestii. Ai instalat DirectX? Ai instalat driver-ul de la placa video?

| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Fie iti lipsesc driverele de la placa video (si contrar credintei populare, win 7 nu instaleaza toate driverele) fie nu ai nici directx 9.0c instalat, fie ambele.Si da iti trebuie directx 9.0c pentru metin 2, joc care stiu ca e facut pentru windows xp.

| OdeSsSsa explică:

Mda,nu aveam driveru` instalat, va arat o poza si spuneti-mi linkurile de download pentru aceste drivere! http://prntscr.com/spbca

| alexrosu2012 a răspuns:

Ai instalat Microsoft vizual c+?