| Anonim2132 a întrebat:

Salut TPU
am o problema
mi-am luat casti cu microfon
dar nu merge sa vorbesc pe skype
eu aud pe oricine dar ei nu ma aud pe mine si nu stiu de ce?
castile au 2 mufe una rosi pe care e desenata o casca si neagra pe care arata semn line in
va rog ajutati-ma am umblat la toatele setarile dar degeaba

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nerd³ a răspuns:

Le-ai bagat in spatele desktop-ului ( unitatii )? Cea rosie la rosie si cea neagra la verde. Pot pune pariu ca aveai boxe si ai bagat castile in boxe.

| kaudia25 a răspuns:

Mergi in skype, tools, options si audio settings. Selectezi microfonul. Daca nu mergi nici asa mergi in driver-ul placii audio si selecteaza ca input microfonul.

http://community.skype.com/......-p/1381002
1. Right click on the audio volume control icon -> Playback devices. The Sound window and Playback tab should be open.

2. Set Speakers/HP as both the Default Device and the Default Communications Device.

3. Go to Skype>Tools>Audio Settings. Set Speakers settings to: Speakers/HP (IDT High Audio Definition CODEC).

Dar vezi ca driverele tale poate difera de ce scrie aici, dar tot cam asa ar trebui sa faci.

Suport si aici in limba romana

http://www.extreamcs.com/forum
/discutii/microfon-skype-t71654.html

Incearca se debifezi "boost microphone again" din optiuni.

Succes