| ManInRed a întrebat:

Salut tpu.Am o problema.Nu prea am inteles ceva la acest PC http://www.flanco.ro/......e-dos.html
Placa video este integrata sau dedicata? Mersi.

10 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Aş înclina să cred că e dedicată! Nu am găsit adresa, cea care ai lăsat-o e invalidă!

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru ManInRed):

Am văzut! Dacă erai un pic mai atent vedeai că mai jos la specificaţiile plăcii video e precizat că e dedicată! Spor la butonat tongue

| ManInRed explică (pentru Florin_Chiba_1988):

La memorie video spune dedicata, dar daca ma uit la placa de baza scrie video integrat.Ce mindfu.ck e.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru ManInRed):

Am observat!
Placa video e dedicată, şi dacă nu greşesc mai are o placă video integrată în placa de bază, dar mai are şi placa video dedicată.

| ManInRed explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Deci.Pana la urma are 2 placi video? Si care o foloseste?

| ManInRed explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Poti sa imi raspunzi te rog?

| ketchuppw a răspuns (pentru ManInRed):

Poti alege tu pe care o foloseste
insa iti zic ceva care nu prea are legatura cu intrebarea pusa de tine:
eu iti propun sa iti cumperi acelasi pc, dar pe piese, daca nu te pricepi sa iti montezi sistemul chemi un specialist, asa iesi cu vreo 600-700 de lei in castig

| ManInRed explică (pentru ketchuppw):

Si cum aleg pe care sa o foloseasca? Daca poti sa imi explici.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pe cea integrată o foloseşte el direcţionat de sistem, iar dacă instalezi driver-ul plăcii o să ruleze cu placa video. Tind să cred că place e net superioară faţă de ceea ce are integrat.