| djdani1 a întrebat:

Am o problema.Pe windows 7 mi-a aparut un fel de shortcut pe desk cu homegroup.Problema este ca nici nu ii pot muta si nici nu ii pot sterge. Ce ar trebui sa fac pentru a scapa de el?
DAU FUND+VOT!

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Click dreapta pe Desktop > Personalize > Change Desktop Icon (in stanga sus) apoi deselectezi acolo ce iconte nu vrei sa ai pe desktop.

1 răspuns:
| DaniCJ a răspuns:

Intri la START, selectezi command prompt si scrii "regedit ", dai enter si cauti in meniul din stanga asta :
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFWARE\Microsoft\Wind ows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

In folderul NameSpace o sa gasesti cheia asta {B4FB3F98-C1EA-428d-A78A-D1F5659CBA93}. Valoarea ar trebui sa fie "Other users". Sterge folderul din registru, mergi pe desktop si apesi F5