| Doroftei_Alexandra_2003 a întrebat:

Cum pot scapa de virusul shortcut de pe calculator windows 7?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca spui ca ai scapat de virus, in acelasi fel scapi de el pe stick-uri. eu am o arhiva bat ce se pune in unitatea infectata si se executa, in acest caz in stick. daca vrei ti-o trimit intr-un mail. insa atentie: odata ce conectezi stick e posibil sa infectezi din nou pc. deci eu as incerca sa dezinfectez stick-uri si apoi hdd al pc.
de asemenea, daca nu ai arhive ce te intereseaza pe stick, atunci poti sa il conectezi si sa il formatezi. daca ai poze, documente, si nu vrei sa le pierzi formatatul nu e indicat.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai teamviewer instalat te ajut eu.

| Doroftei_Alexandra_2003 explică (pentru gelu1970):

Am reusit sa scap de virus de pe windows 7, dar inca il mai am pe stickuri...

| gelu1970 a răspuns (pentru Doroftei_Alexandra_2003):

Daca spui ca ai scapat de virus, in acelasi fel scapi de el pe stick-uri. eu am o arhiva bat ce se pune in unitatea infectata si se executa, in acest caz in stick. daca vrei ti-o trimit intr-un mail. insa atentie: odata ce conectezi stick e posibil sa infectezi din nou pc. deci eu as incerca sa dezinfectez stick-uri si apoi hdd al pc.
de asemenea, daca nu ai arhive ce te intereseaza pe stick, atunci poti sa il conectezi si sa il formatezi. daca ai poze, documente, si nu vrei sa le pierzi formatatul nu e indicat.