| Seby484 a întrebat:

am o problema si voi trece direct la subiect:. am pe cineva care tocmai si-a instalat windowsul. iar cand a bagat un DVD cu un joc pe el in calculator, partitia C a ramas doar cu 88.4MB din cei 4GB liberi, dar nu i-a bagat nimic...nu a copiat nimic de pe acel DVD.doar l-a bagat si l-a scos, si nu are ce sa stearga din C deoarece are doar cateva programe si drivere...
Stiti cumva ce este de facut? Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| bLacKbaLL a răspuns:

Ai lasat putin spatiu in C. Foloseste Ccleaner pentru ati sterge fisierele care nu mai au ce cauta acolo... http://www.filehippo.com/download_ccleaner

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in My Computer->disc C ->aici verifica fiecare folder cu click dreapta ->proprietati si vezi cat ocupa din spatiul alocat partitiei C

| RS4 a răspuns:

Ce windows a instalat? posibil ca atata spatiu sa fi fost liber si inainte sa fi pus acel dvd cu jocul, dar sa nu fi observat voi? e putin 4 gb lasati pentru partitia C! banuiesc ca nu are hdd sub 80 GB in ziua de azi! trebuia sa faca o partitie C de minim 10-15 GB ca sa ai loc de invartit! bafta!

| Jameson a răspuns:

Probabil jocu sa instalat singur. Cauta la program files si muta jocu pe partitia D sau stergel, sau dezinstaleazal din control panel ad or remove programs

| bogdyi a răspuns:

Baiatu
aiinstalat windows 7 si nu ai reformatat partitia e un foldermicut acolo de vreo multa memorie windows.nu mai stiu vezi situ

| Seby484 explică:

Nu a instalat windows 7, tot XP a instalat, si are hard in jur de 80GB, din care 10GB e partia C.si am cautat jocu prin C(m-am gandit cum ai zis tu ioanmarius, s-o fi instalat singur)dar nu am gasit, am verificat folderele din C sa vad cat ocupa si toate laolalta. abia daca fac vreo 6GB, voi incerca cu Ccleaner.va multumesc pentru raspunsurihappy

| hitlerus a răspuns:

Am mai patit si eu,dar la mult timp dupa ce am inst windows, si eu aveam ce sa sterg, am sters si in 2 min era plin iar,fara sa instalez nimic, fara sa bag dvd in comp, am schimbat windowsu si o mers...incearca si u,si fa partitia mai mare la C, daca ai hard mic, ia-ti unul externwinking