| iustiiinnn a întrebat:

Am o problemma in legatura cu dual boot. Am windows 7 ca sistem de operare principal si m-am pus si windows xp pe alta partitie, iar acum nu imi fa posibilitatea sa aleg unde sa intru. Cand deschid calculatorul imi sta pe imaginea placii de baza. Va rog ajutatima cat puteti de repede.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Hai sa urmarim niste tutoriale de incredere si pe urma ne apucam de treaba. Daca faci ca la carte, nu se poate sa nu-ti iasa. Urmareste pasii din linkul de mai jos si vezi ce nu ai facut bine si, la nevoie, o iei de la capat (cu reinstalarea Xp, ca cea principala ramane). Bafta!
http://www.instructables.com/id/Dual-Boot-Windows-7-and-Windows-XP/? ALLSTEPS

| iustiiinnn explică:

Deci trebuie sa am xp ca windows principal?