| x3330 a întrebat:

Am o problemuta, am windows 10 si e protejat cu parola de la contul de Microsoft si nu stiu cum sa scot parola,am nevoie de putin ajutor, la windows 8 era mai simplu, dar aici nu reusesc si pe net nu gasesc. Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Dupa ce dai din setari sign in with a local account o sa iti ceresa faci un cont local. Acela il vei face fara parola. Aditinal in Accounts la Sign-In options il oti trece pe never.

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Start -> Settings -> Accounts
Dupa care dai "sing in with a local account instead".

| x3330 explică (pentru DrGeorge):

Bun si mai departe tot nu imi scoate parola..cand il aprind imi apare sing in si n-am decat sa ma loghez..fii mai explicit

| DrGeorge a răspuns (pentru x3330):

Dupa ce dai din setari sign in with a local account o sa iti ceresa faci un cont local. Acela il vei face fara parola. Aditinal in Accounts la Sign-In options il oti trece pe never.

| itextrat a răspuns:

Ai pasii, inclusiv pentru Windwos 10, aici: http://www.digitalcitizen.ro/......uce-parola