| gabutzu a întrebat:

Am o tableta Brigmton btpc-3-R, aceasta functionaza doar cand este conectat incarcatorul cum scot incarcatorul se inchide chiar daca am baterie 100% si nu se deschide...ce as putea face? poate fii setata sa nu functioneze fara incarcator?

Răspuns Câştigător
| Prici a răspuns:

Cel mai probabil bateria este defecta
Poate ca iti apare bateria 100% dar are ceva ea in interior( voltaj prea mic... etc) si nu poate pastra tableta pornita
Apropo, aceeasi tableta o are si un prieten de-al meu si nu umbla pe ea din simplul fapt ca este prea lenta. Nici angry birds nu merge bine

Sper ca te-am ajutat

Data viitoare in loc de o tableta de 300 lei, mai strange-ti bani si cumparati un telefon tot cu android care este mult mai bun (exista o oferta variata de telefoane cu android in jur de 400-450 lei)

Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea intr-adevar sa aiba pe undeva o setare predefinita de genul: use only AC in loc de Use both AC and Battery. Cred ca ar trebui sa cauti in manualul de utilizare, poate gasesti rezolvarea.

| rutanklan a răspuns:

Ar trebui. Dar daca ai platit 300 de lei pe ea ma mir ca functioneaza! happy