| gabi_4505 a întrebat:

Salut tpu.Am o tableta Samsung galaxy tab 2 si am incercat sa imi bag pe ea android 4.4.2.M-am uitat la niste tutoriale si am facut exact cum am citit. Am folosit mai multe programe(odin, root si cwm) si am intrat in cwm(clockworkmode) avand instalul la android in memoria cartelei. In mod normal trebuia sa imi citeasca cardul, dar la mine nu a functionat, nu mi-a citit cardul. Vazand asta am bagat instalul in memoria interna a tabletei si surpriza, imi citea instalul. Vazand asta am dat instal doar ca mi-a dat error 7 in timpul instalarii si nu imi mai merge sa o pornesc. fara sa imi dau seama am sters absolut orice fisier din memoria ei, inclusiv androiduyl vechi. problema este ca nici nu o pot folosi sa pot baga alt instal in ea, nici sa o aprind nici sa o inchid. daca incerc sa o inchid isi da restart si imi apare scris Samsung galaxy tab 2 10.1 si ramane asa pana se duce bateria. Mai am vreo sansa sa o repar sau ceva de genu? am citit o gramada de tutoriale si nu reusesc sa o repar. Cei de la reparatii tablete/telefoane pot s ao repare? sau aveti vreo idee cum pot sa o repar eu? multumesc tuturor

1 răspuns:
| TechGuyTpu a răspuns:

Duo la reparati.Este brickata hard.Adica sunt 3 nivele de brick.Primul este easy(adica cand are avari foarte mici, care nu impiedica functionarea).A doua este medium(cand este blocata intr-un loop, adica tot se deschide si se deschinde la nesfarsit) iar asta pe care o ai tu este hard(adica este ca si cum ar fi moarta).Nu sunt prea multe sanse sa o mai repare aia de la service dar totusi cred ca este posibil( ca sa o faci tu acasa este imposibil). Bafta