| FullHous3 a întrebat:

am o tastatura Logitech G15 cu soft pe Windows7. De ceva vreme a inceput sa-mi fac fente in sensul ca nu-mi mai merg unele taste are tasta "ctrl" de foarte multe ori apasata, si daca incerc sa apas o tasta spre exemplu "d" tine cursiv litera... Am conectat tastatura si la laptop si face acelasi lucru. Totul a inceput cand am downloadat jocul NFS Carbon fiind avertizat ca are tentativa de virus. Va rog frumos am nevoie de ajutor, acum am ajuns sa scriu cu tastatura virtuala. P.S:Tastatura este in stare impecabila si are 1 an vechime nu am nicio problema la ea. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Sall, desfa tastatura si vezi ca toate butoanele au o chestie mica de cauciuc in care chestiile alea tin butoanele sus, s-ar putea ca unele din ele sa se fii deplasata din directia butonului si sa sta intr-o parte, desfa tastatura si arajeaza-le [ iti dai seama in ce pozitie trebuie sa fie cand desfaci tastatura, te uiti la butoanele care iti fac figuri si le aranjezi chestiile alea de cauciuc ], BAFTA!

Nici eu nu stiu cum se numesc acele chestii laughing), dar am avut si eu aceeasi problema la sageata de sus, cand apasam pe ea nu se mai ridica la loc statea jos ca si cum as tine degetul apasata pe ea.

Funda? big grin

1 răspuns:
| FunkeyFresh a răspuns:

Tasta Ctrl s-a stricat iar d se va face daca o vei aranja putin.Iti dau un sfat ia-ti o noua tastatura! Am patit si eu.