| anonim_4396 a întrebat:

am o tastatura veche ps/2 de la calculatorul vechi, si am vrut s-o conectez la laptop, asa ca am luat un adaptor usb...cand o conectez se aprind beculetele 1 secunde dupa care se inchid, iar tastatura nu merge.
M-am uitat la devices si zice ca functioneaza corect si ca este actualizata la zi...

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Arunca adaptorul la gunui si ia o tastatura calumea pe usb.

| mihai69 a răspuns:

Ai pus tastatura pe mufa care trebuie? Din câte știu, adaptoarele PS2 -> USB au două intrări, una de tastatură și ailaltă pentru șoarece.
În plus, se mai și strică destul de ușor. Nu știu de ce... Posibil să nu reziste consumului de curent mai mare la unele tastaturi.