| Taur7 a întrebat:

am pierdut o tableta.Cum pot sa o localizez? Cu ajutorul lui google nu se poate fiindca nu stiu contul si nici parola, am incercat e o chestie complicata.Dar am auzit ca pe baza IMEI-ului o pot face. Puteti sa ma ajutati sa-mi gasesc tableta? Dau funda si bani daca se poate.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Tu singur poti sa o localizezi prin intermediul google device manager.

Daca nu stii nici parola si nici contul, atunci nu mai ai.

Singura optiune care ar mai putea fi, ar fi sa o declari furata la politie iar daca cineva vreodata o va folosi poate s-ar prinde cei de la politie (teoretic ar fi instiintati de operatorul telecom, dar mici sanse).

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru cristimihailov):

Daca nu are functie 3g sau 4g, o declara furata la politie, degeaba!

| laurentiu80 a răspuns (pentru cristimihailov):

Cum poate sa o declare furata, daca nu a fost furata? Aia care spun prostii la politie sunt acuzati de denunt calomnios, si sunt pasibili de puscarie sau de amenda penala. Nu il invata treburi din astea!

| cristimihailov a răspuns:

Daca are IMEI am presupus ca are si 3g sau 4g...

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Din pacate, nu se mai poate, singura sansa, era chiar contul tau de Google, alta data, sa fi mai atent!winking