| ReZiSTorr a întrebat:

am reinstalat windows si driverele TOATE DE VREO 5 ori si tot nu merge sunetu.Care ar fi problema?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca placa de sunet si sistemul audio sunt bune, asta inseamna ca nu ai instalat bine driver-ul de sunet, sau ai instalat alt driver, nu cel de care ai nevoie.

| valy_9268 a răspuns:

Placa de sunet nu se arde asa usor, reinstaleasa iar windowsul, baga 7 ultimate, si baga driverele originale, mie nu imi merge nimic in pc daca nu am driverele originale!

| ReZiSTorr explică (pentru valy_9268):

Acum 3 zile am avut win7 si am trecut la xp deoarece nu gaseam driver de sunet pentru win7. acum nici driverul care il aveam inainte pe xp nu mai merge.

| valy_9268 a răspuns:

Pai 7 vine odata cu drivere universale! da cred ca se poate face rost de drivere originale, te duci cu placa la un centru de calculatoare, si te rogi de ei sa iti dea un cd cu driverele pentru placa respectiva! si s-a rezolvat, pe net sa nu iei niciodata drivere, nu-s bune!

| BeatriceL90L a răspuns:

Ai driverele de pe discul original? Sau luate de pe net? Boxele merg sigur?

| ReZiSTorr explică (pentru BeatriceL90L):

Sigur. le-am probat la alt calculator. nu sunt originale, dar am mai instalat windows-u mai de mult si tot driverele astea le-am bagat si a mers muzica din prima

| BeatriceL90L a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Incearca sa le faci un UpDate prima oara sau descarca altele. Din alt motiv n-are cum sa mearga. Daca nu o fi ceva cu placa de sunet, dar nu cred.

| ReZiSTorr explică (pentru BeatriceL90L):

Asta ma tem si eu. i-am dat un pumn de s-a indoit carcasa. nu mergea. oare sa se fi stricat placa de sunet? noroc ca e de aia dedicata...

| Georgedima26 a răspuns:

T-i s-a ars placa de sunet.

| Georgedima26 a răspuns:

Ti s-a ars placa de sunet.