| va2311paa a întrebat:

Am rezolvat problema antecedenta era vorba despre placa video care era pe cale sa cedeze si a cedat.Am schimbat placa video cu una noua si dupa doua zile nu stiu daca are vre o legatura am urm probleme:
1.Cand se deschide incepe sa faca o verificare a disk-ului eventual imediat dupa isi da restart.
2.Eroarea "The instruction at referenced memory at.The memory could not be read.
3.Pe langa asta si "Windows explorer has stopped working "Windows explorer restarting" urmand blue screen si restart.
4.Nu apare nici o eroare din cele de mai sus dar toate browserele dau crash instant nici pana la google nu pot ajunge.
Ideea este ca tocmai ce l am adus de la service am vorbit cu acel om (este un prieten de familie nu avea motiv sa ma minta) si mi-a spus ca la el mergea perfect i-a facut toate testele posibile si cand l am adus acasa nu a durat mult si...
Daca stiti care este problema si cum as putea sa remediez... Poate fi si de la memoria Ram? I am adaugat memorie ram in urma cu ceva vreme dar avand in vedere ca la service la toate testele a fost ok nu are cum sa fie de la memorie deci nu stiu...
Mulțumesc anticipat! Funda+vot

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudate simptome, omul de la service, nu ti-l poate reinstala, windows si programe+driverele aferente?
Mi se pare ilogica treaba, sunt posibilitati mari sa ai virusi si malware, asa ca un antivirus gen bitdefender + malware bytes, scanare+ defragmentare hdd.