| o0AdryaN0o a întrebat:

Salut TPU,am si eu intrebare. Vreau sa imi cumpar un calculator mai bun, macar 6 RAM si destui gb memorie,vreau sa imi instalez jocuri faine, de unde imi recomandati sa imi cupar?

-Buget :intre 10.000 de lei si 15.000

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca vrei sa te apuci de gaming serios, NU cumpara pc-uri de-a gata facute! NU sunt bune de nimic! Cel mai bine iti configurezi un pc la un specialist. Daca ai vreun depozit de calculatoare in oras poti sa il faci acolo, sau daca vrei sa-ti faci un pc de pe net, poti sa iti iei componente de pe Emag, de pe Pc Garage sau de pe Cel.ro. Dar ai nevoie de cineva care se pricepe sa iti spuna daca piesele se potrivesc intre ele, si sa-ti monteze pc-ul.

4 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Adica intre 100 si 150 milioane?

| SouLIce a răspuns:

Eu zic ca ai un buget mult prea mare pentru un pc
Acesta este foarte bun pentru gaming
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/951768/

Răspuns utilizator avertizat
| ggooggllee a răspuns:

La 15000 de lei cu 6 gb ram nu gasesti, dar iti pot recomanda un laptop cu 4 gb ram: http://www.mediagalaxy.ro/......s-free-dos