| Timotey99 a întrebat:

am si eu o intrebare am abonament la rcs-rds cu 3 gb net pe cartele, si as vrea sa stiu daca ii consum pe toti ce se intampla..adica nu mai merge sau merge dar cu cost suplimentar.

6 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Acei 3GB ii poti folosi la viteze mari (7, 2mb/s respectiv 14mb/s, sau 1-2mb/s download). Dupa ce depasesti limita (daca consumi 3.5gb tot vei avea viteza mare pana la ora 0:00) nu vei fi taxat suplimentar, in schimb vei fi limitat la 128kb/s (iti ajunge sa cauti ceva pe internet si sa stai pe facebook, dar nu te poti uita la filme sau asculta muzica). Scrie *111# si cauta data la care traficul ti se reseteaza ( cand vei avea din nou 3gb trafic)

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Primii 3 gb sunt la viteza mare. netu iti merge cam cu 2-3 mb iar dupa ce ii consumi traficul e tot gratis da la viteze mici gen 100 kb cam asa. dar cost suplimentar nu faci

| HuShEr a răspuns:

Primii 3 gb sunt la viteza mare. netu iti merge cam cu 2-3 mb iar dupa ce ii consumi traficul e tot gratis da la viteze mici gen 100 kb cam asa. dar cost suplimentar nu faci

| JohnnySilverhand a răspuns:

Iti merge mai lent, atat, nu iti ia cost suplimentar, am terminat de cateva ori 3 gb aia, si nu aveam cost suplimentar.

| YouAreMyWorseNightmare a răspuns:

Daca ii consumi pe toti 3gb, se va pune un cost suplimentar in acea luna in functie de cat ai consumat in plus fata de 3 gb aia. Sper ca am fost de ajutor. Funda.