| DoBrOOO2001 a întrebat:

am si eu o intrebare am un laptop Asus x540sa si vreau sa schimb windows 10 cu windows 7 pentru ca am impresia ca nu prea merge asa bine windows 10 pe el. si aparent cica asa vine din fabrica. are cineva vreo idee pot baga windows 7 pe el? sau exista vreun windows 10 special pentru el laughing)) ceea ce nu prea cred.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca are procesor Intel din generatia a 8, mai bine lasi Windows 10, caci nu are suport pentru 7.
Daca e din generatia a 7, poti baga Win7.

Dar ai incercat cu versiunea Win 10 Home, care e putin mai "light"?

Eu am Windows 10 si nici vorba sa ma intorc la 7, pentru ca merge mult mai bine.
In plus, nici daca as vrea nu as mai putea sta pe W7, caci programele pe care le folosesc merg DOAR pe W10 de 1 an.

2 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

La mine nu merge Windows 7, se blocheaza la finalizare, toate.Dar imi merge windows 10.Nu am incercat 8 sau windowsuri mai inferioare.

| Heavenonearth a răspuns:

De ce nu folosesți Linux Mint?