| AndreeaDude a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am un telefon Allview F2 Crony si nu de mult timp mi-am luat o cartela de cosmote. Am ales extraoptiunea pentru net.Dar nu imi merge.Ce as putea face? Sau activa netul?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand te asiguri ca ai Net pe cartela apoi trebuiesc setarile pentru Internet in functie de optiune parca
pentru
webnwalk trimiti un SMS fara text la 6381 parca
iar daca nu se poate configura automat
faci setarile in felul urmator

rename profile: Cosmote Internet
homepage: www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm
iar la celelalte optiuni nu se completeaza pur si simplu salvezi apoi inchizi si redeschizi telefonul
daca nu reusesti suni gratuit la serviciul clienti Cosmote 1234