| Blayan18 a întrebat:

Salut,TPU,am si eu o intrebare.Am un telefon Lenovo K6 Note primit recent, acum 2 zile cadou de la varul meu.Telefonul e bun adica fac treaba cu el? Cam cat tine bateria la asa un telefon, sau daca imi puteti da si niste sfaturi despre cum as putea sa o economisesc as fi recunoscator.Si cum as putea sa inchid ecranul cu efecte, adica sa nu se inchida normal, sa se inchida din stanga si dreapta, sper ca intelegeti.!

2 răspunsuri:
| Mizzy a răspuns:

De obicei,telefoanele Lenovo nu sunt de cea mai buna calitate,dar daca e un cadou, e de apreciat.

Sfaturi : Cauta la optiunile de la bara telefonului (unde este internetul, locatia, sunet, bluetooth etc) "Economisire energie"
! Nu cumva sa te joci pe el in timp ce e la incarcat, asa se va încinge telefonul si se va strica bateria.
Sper va ti-am fost de ajutor!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! capacitatea bateriei acestui telefon este de 4000 mAh, cu o durata de convorbire de pana la 46 de ore.Este o baterie foarte buna si durabilă, dar pentru economisirea ei, scade luminozitatea pana la un anumit nivel(nu chiar deloc), si nu folosi fundaluri de ecran live.In ceea ce priveste efectele, este posibil sa le găsesti în setări sau chiar in aplicatii! Meriti"a doua sansa"