| Cold a întrebat:

Am si eu o intrebare azi am facut windowsul. am instalat driverul pentru placa audio Realtek ALC662 Audio V51005377 V6015384 am un sistem 7.1 si nu stiu de ce nu mi`l detecteaza realtekul straight face! funda! Am windows xp!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca intru deseara! aseara nu am putut! scuze! si daca e timp facem si sistemul! BY!

| nashu40 a răspuns:

Salve!
Click dreapta pe difuzorul din bara de jos, langa ceas si dai pe "adjust audio properties", iar acolo la "speaker volume" dai pe advanced si selectezi 7+1. Te mai uiti prin setarile de la audio sa nu fie ceva pe "mute". Daca tot nu merge s-ar putea sa nu fie compatibil sistemul cu XP-ul. Sau poate iti trebuie o placa de sunet. Nici mie nu-mi recunostea 5+1 al meu si i-am luat un cablu special, pentru ca placa mea are doar o mufa pentru boxe, iar de la sistem pleaca 3 cabluri. Poate iti trebuie si tie un cablu special.
Bafta!

| angel4v3ryour a răspuns:

Intra pe www.softpedia.ro si descarca programul QuuSoft Driver Smart instaleaza-l si intra in program si da-i click pe Update o sa-ti instaleze driver-ul de sunet bft spre ca te descurci

| Cold explică:

Am rezolvat nu era driverul bun. mersi tuturor