| Cold a întrebat:

Salll TPU am si eu o intrebare mi-am facut windowsul si nu am driverul de la placa audio ce trebuie sa fac :-\ stiu ca este realtek funda dati-mi si mie linkuri de unde pot sa le iau

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ma prietene uite cum sta treaba...ptr a vedea cat de simpla este!
1. Daca ti-ai cumparat compul nou din magazin, l-ai primit cu cateva cd-uri ce contin drivere(de placa baza-include de sunet, de placa video si altele)
2. Daca ai luat compul de la altcineva si nu ai primit drivere, desfa cutia(unitatea centrala/compul) si citeste modelul si marca placii de baza(adica cine a facut-o-Asus, abit, gigabyte...etc) intra pe net pe site-ul producatorului si du-te la drivere/download, acolo introdu seria/modelul placii tale baza si descarcati tot ce vrei pentru comp! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un site cu o lista impresionanta de drivere, citeste aici http://www.panalu.net/2010/12/driverzone-toate-driverele-de-care-ai.html pentru toate sistemele, cauti placa ta audio, etc si descarci gratuit si fara probleme