| smeudaniel11 a întrebat:

Este de incredere daca comand ceva de peste 500€ de pe amazon, un aparat foto? Si sunt originale? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

Nu este 100% de incredere. Trebuie sa te documentezi, sa vezi cine e vanzatorul, daca are nota buna si asa mai departe. Plateste mereu prin PayPal in situatii de genul, ca sa poti urmari transactia, etc.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca tu pui un produs pe OLX si pacalesti pe unul, site-ul este de incredere sau nu? Sau tu esti de incredere daca se zice ca toti romanii sunt hoti? Deci, nu poti sa spui ca un site este de incredere sau nu cand sunt mai multi vanzatori pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti stii cu siguranta daca produsele sunt originale, chiar daca ei declara ca sunt.
In plus, tot ce cumperi peste 100euro, trebuie sa plateste taxe vamale si TVA la intrarea in tara, ajungand ca pretul sa fie undeva la 700-800 euro.
In plus, nimeni nu-ti acorda garantie cand cumperi de pe aceste site-uri.
In acest caz, te sfatuiesc sa te gandesti bine daca cumparatura asta merita platita atat de mult, daca nu cumva o poti lua dintr-un magazin romanesc, la un pret mai bun, autentica si in plus cu garantie.

| Betty12345678 a răspuns:

Eu zis ca e de incredere, dar mai bine e sa nu achiti pana nu primesti produsele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Betty12345678):

La amazon, aliexpress si ebay, nu se trimite comanda pana nu platesti integral in avans. Asta sunt regulile acestor site-uri online.

| grandebgd a răspuns:

Eu am auzit că ar fi ok siteul dar nu am încercat...