| abstract3D a întrebat:

Salut,TPU am si eu o intrebare in legatura cu o garantie.Am spart displayul telefonului unui coleg..Acesta l-a trimis inapoi la firma de la care l-a luat telefonul fiind era inca in garantie (e-mag).Eu acum trebuie sa platesc paguba...deci intrebare este garantia acopera sau nu paguba produsa si daca nu cam cat ar trebui sa platesc mai ales ca telefonul era inca in garantie.Marca telefonului este Samsung galaxy chat b5330.Multumesc primiti funda

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineintels ca nu acopera.

| stlucian a răspuns:

Nici macar nu e vorba de garantie! Garantia (in cazul display-ului) se refera la pixeli "morti" probleme iluminare/claritate etc. in nici un caz spargerea lui sad
Inlocuirea cu manopera+transport nu cred sa depaseasca 150 leiwinking

| BigG a răspuns:

Nu acopera. Aicea gasesti pretul unui diplay http://www.gsmnet.ro/display-uri/display-samsung-galaxy-chat-b5330--55717
Cu tot cu manopera nu ar trebui sa fie mai mult de 200 de lei