| Tesfaye_Anca_1990 a întrebat:

big grin Am o intrebare. Recent, mi-am spart ecranul telefonului, Iphone 6. Telefonul imi este inca in garantie, conform site-ului Apple imi acopera "componente hardware eligibile de Garanția limitată Apple". Stie cineva daca acest lucru acopera si faptul ca ecranul imi este spart? Multumesc mult, dau funda.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu o să ți se acorde. Garanție înseamnă că dacă telefonul a fost defect sau a avut o greșeală din fabrică. Atâta timp cât tu l-ai spart ești bun de plată.

| TMAIGL a răspuns:

Stiu ca se schimbase politica Apple daca iti spargi ecranul ți-l înlocuiesc ei daca este cumparat din Apple store. Daca este de pe eMAG sau alte site-uri nu ți-l schimba. Suna la Apple și întreaba!