| anonim_4396 a întrebat:

La desktop ( unitate ) merge net din ala cu stik ca la un laptop? Daca da, de unde pot lua? Cam cat trebuie platit pe luna asa aproximativ. Cine stie sa raspunda plz. Funda + vot Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa iei si de la altii nu numai de la RDS; Orange, Vodafone, Romtelecom. Pretul il gasesti daca intri pe site-ul lor.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, o sa mearga fara probleme. Insa este rau ca spre deosebire de cablu, pe sick net va fi de cel putin 10 ori mai lent.

| laptopnews a răspuns:

La RDS e cel mai ieftin... dar nu e recomandabil internetul prin stick pentru acasa. Ai in jur de 10 GB de trafic inclusi si se termina destul de repede. Apoi ai viteza foarte mica. Internetul mobil e pentru cei care isi verifica un mail din cand in cand, cauta ceva pe internet, nu inlocuieste internetul prin cablu, wireless etc. succes!

| CristianCRS a răspuns:

Merge si la desktop pentru ca stick-ul se conecteaza prin usb. si il poti lua de la Orange\Vodafone\Cosmote\Romtelecom dar calitatea internetului va fi deplorabila, cam cat sa verifici mailul si sa stai pe mess, am inteles ca si cei de la RDS au net prin stick si ar fi mai bun, dar nu am incercat, cat despre cele de mai sus le-am incercat si nu merita, tarifele incepand de pe la 10 euro in sus pe luna.

| IulianP a răspuns:

Binenteles ca functioneaza.
Te duci la RDS si-ti faci un contract pentru net mobil.
Eu stiam ca taxa este de 10 RON.