| anonim_4396 a întrebat:

As vrea o explicatie logica doar cine stie sa raspunda
cand instalez windows de pe cd merge greu, cand instalez exact acelasi windows de pe stik usb merge bine de ce? am o unitate optica sata?

24 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Windowsul de pe CD poate avea erori sau unitatea optica este defecta.

| AdrenalinTm a răspuns:

Auzi ia ia-ti un SSD si baga windows pe el sa vezi ca in 5 minute ai windows instalat de pe stick
si in legatura cu intrebarea ta un stick are viteze de 10 Mega octeti / secunda in general si
un cd are viteza de 2 MEga octeti, plus ca tehnologiile fizice din pc gen CD/dvd bdr sunt fizice (adica au motorase ..intelegi u ) si celelalte nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tot nu ai aflat, asa e? Pentru ca tu vrei sa stii de ce merge greu windows-ul dupa ce ai instalat mnu de ce boot-eaza ami mult timp la instalare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numa raspunsi de rahat, sterg intrebarea

| MultiCore a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai tu IQ prea mic și nu pricepi. Dacă explicam și babei Dochia din vârful muntelui sigur pricepea.

| MultiCore a răspuns:

Răspunsul corect este că un CD are o viteză de citire mult mai mică decât a unui stick USB.

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Da,dar de ce dupa instalare merge greu?

| MultiCore a răspuns (pentru RAY):

După instalare, experiența pe care o ai cu OS-ul depinde de configurația ta hardware.

| MultiCore a răspuns (pentru MultiCore):

P.S. RAM, procesor, placa video, viteza HDD-ului cu OS-ul, etc...

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

4 gb de ram, 2000 procesorul, Sony, Lenovo, Acer, am instalat pe destule

| Sephyroth a răspuns:

E posibil ca pe CD windows-ul sa fi fost scris cu o viteza mica. foarte mica (asa se si obisnuieste), iar de pe stick sa poti copia cu o viteza mai mare. acum nu stiu daca ai usb 2.0 sau mai mult.

| RAY a răspuns (pentru Sephyroth):

Usb 2.0 am, da il scriu la cea mai mica viteza da de ce conteaza asta?

| MultiCore a răspuns (pentru Sephyroth):

Nu contează viteza cu care a fost scrisă imaginea. Același conținut. El doar se citește la viteze diferite când avem de comparat un stick cu un CD / DVD.

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Am unitate optica veche sata

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Ata nu sata scuze

| MultiCore a răspuns (pentru RAY):

Mai ales că este veche, viteza de citire este și mai mică. Se citește mai repede de pe un stick USB.

| MultiCore a răspuns (pentru RAY):

Se acordă o finețe a scrierii. O viteză mare implică erori, cel puțin asta asta știu sigur că se întâmplă la CD / DVD -uri. La USB nu cred că are importantă.

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Da mereu o fac la cea mai mica viteza, da mereu patesc la fel, am bagat atatia banii in cd urii degeaba, nu imi pot explica cd nou sa mearga asa si ala de pe stik usb merge super isi dai seama ca ma simt aiurea, sa scriu pe un laptop cu dvd rw sata ce spui?

| MultiCore a răspuns (pentru RAY):

Același răspuns: dacă instalezi OS-ul de pe CD merge mai greu, deoarece cam jumătate din timpul dedicat pregătirii instalării este copierea fișierelor de pe CD, după care jumătate instalare. La stick USB, care citește mai repede, se copie mult mai repede de pe stick fișierele necesare instalării. Mai mult de atât nu pot explica.winking

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Am usb kinston data travel

| MultiCore a răspuns (pentru RAY):

Tot nu te-ai prins, așa-i? sad

| RAY a răspuns (pentru MultiCore):

Ba da, eu m-am referit la altceva

| Emanuel_Mustea_1999 a răspuns:

Asa se intampla totdeauna pentru ca stickul are viteza mai mare ca cd-ul (la citire, mai ales la bootare)