| Speed01mikz a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Am la munca un laptop cu o licenta de windows 7 originala. Vreau sa stiu cum pot sa scot licenta originala si sa bag un activator. Afecteaza cu ceva licenta daca dau direct run la activatorul windows?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta? e ca si cum cineva iti da o masina de lux noua cu toate dotarile si tu zici... nu mai bine o dau la schimb cu o dacie veche de 20 ani

| gelu1970 a răspuns:

Poti sa dezactivezi windows. insa ca sa folosesti key in alt pc ai nevoie de cd-dvd original. deci cred ca e o tampenie sa iil dezactivezi si sa ii pui un activator. in plus e ilegal. presupun ca nu esti proprietarul firmei unde lucrezi. eu cred ca e mai logic sa folosesti un activator in calculatorul tau.

| LTAA a răspuns:

Ai fumat ceva? Intreb doar. De ce sa inlocuiesti licenta? Activatorul este util in caz ca reinstalezi Windows-ul sau iti schimbi Laptop-ul, si n-ai bani de licenta, dar poate sa fie cu virusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine.E ca si cum ai renunta la o cheie originala pe un speraclu.