| denis223 a întrebat:

am si eu o întrebare pentru voi.Cum se aplica pasta termoconductoare pe procesor? Imi este frică sa nu ii fac ceva procesorului. Pentru o placă video integrată ( nu are cooler ) trebuie pusă pastă sau ceva? Dau fundă celui mai bun răspuns pentru aceste 2 lucruri.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te pricepi, mai bine apeleaza la un specialist cu experienta.
Costa mai putin decat un calculator nou.

| Dismally a răspuns:

Pui o picatura de pasta pe mijlocul procesorului, nu trebuie sa o intinzi, se va intinde ea singura cand montezi cooler-ul. Daca procesorul nu este nou va trebui curatat inainte, sa nu ramana pasta veche pe el. Pe placa video nu trebuie pusa pasta.

| peperonies a răspuns:

Nu e ca si cum sunt 400 de tutoriale pe centimetru patrat de Youtube.

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Sunt mai multe metode de a aplica pasta termoconductoare!
Insa la tine o singura metoda este bine venita,, bobul de orez"
Se va pune pasta termoconductoare cat un bob de orez, dar fara sa intinzi acest lucru il va face cooler-ul!
Bafta!