| Timotey99 a întrebat:

am si eu o intrebare vreau sa imi achizitionez aceasta placa video http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ si nu stiu daca sursa o sa ma tina.Am cautat pe site-ul http://www.game-debate.com/....../index.php si scrie ca consuma 60W.Am mai avut o placa video care consuma 65W si mi-a tinut.
Sursa este Deluxe ATX-450W.
Stiu ca este o sursa proasta dar pana sa-mi strang bani de alta vreau sa-mi cumpar placa video si mi-e frica sa nu se arda...

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Tu te joci cu focul sa pui 750ti pe sursa aia. CUmpara si sursa daca pui placa aia video. Ca daca arzi ceva prin pc garantia nu iti acopera astfel de prostiare, asta in caz ca mai ai garantie la anumite componente.

| Timotey99 explică (pentru sltlp):

Mi-am cumpărat alta Segotep  Super Battleship F7 500W

| CPAElites a răspuns:

Spune-mi configuratia completa a pc-ului :
Procesor ram etc...cate hard disk-uri ai.
Poti calcula aici : http://outervision.com/power-supply-calculator

| Timotey99 explică (pentru CPAElites):

Pai am Intel Pentium g630 2.7 GHz 4gb ram 500gb HDD 7200rpm

| CPAElites a răspuns (pentru Timotey99):

PC-ul cu acel GTX 750 TI va consuma 233 W in Full Load!
Va duce fara probleme sursa cateva luni.winking

| Timotey99 explică (pentru CPAElites):

Da dar problema e că sursa asta e proasta și nu știu dacă are pe acri 230 de W reali și chiar dacă ar fi ar cam maxim dar o să vad oricum mersi mult de site

| DryIce a răspuns:

Eu am gtx 670mx oc in laptop si e mai tare decat gtx 750 ti oc de pc happy placa asta e cam slabuta, medie ca performanta, la acelasi pret poti lua ceva mult mai bun precum gtx 670 care e de 3 ori mai tare decat 750ti si consuma mai putin. Treaba ta

| Timotey99 explică (pentru DryIce):

Http://www.game-debate.com/....../index.php nu e mare diferenta dar pe buna 100W sa consuma si pe laptop? Si nu e de 3 ori mai tare pe bune tu vezi ce scrii?/

| DryIce a răspuns (pentru Timotey99):

Tu ai cautat gresit. 670mx nu e tot una cu 670 de pc. http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-750-Ti-vs-GeForce-GTX-670 deci daca are m sau mx e laptop si fara e de pc, nu gresi cand cauti ca e diferenta mare. Placa mea de laptop am oc tare si de asta e mai tare decat 750 am urcat core clock la 900 de la 600. Eu ziceam altceva ca 670 de pc e de 3x mai tare decat 750ti.

| Timotey99 explică (pentru DryIce):

Sau gtx 950 e mai noua... oricum nu o sa tina nici procesorul nici sursa..pentru oricare infara de 750ti