| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare intrebare pentru voi:
De ceva vreme, cam doi, trei ani, PC-ul meu, cumparat acum 5 ani, scoate sunete ciudate(un fel de huruit, nu stiu cum sa va descriu exact), cand mai tare, cand mai incet, cateodata chiar de loc. Se aud sunetele de la sursa si de la coolere, dar nu stiu de ce. Le-am curatat de praf pe fiecare in parte, am crezu ca asta este solutia ca sa nu mai huruie, dar tot face asa. M-am uitat la componente, le.am sters, le-am strans surubelele, le-am verificat, nimic rupt -nimic. Si tot scoate acele sunete. sad Oare de ce? PC-ul meu este unul catusi de cat modest, adica bunicel. Cum as putea sa rezolv problema cu huruitul? Si de ce a aparut? Va rog mult, mult de tot daca stiti, sa ma ajutati! Mentionez ca atunci cand este foarte cald in casa si se acomodeaza PC-ul, nu mai scoate acele sunete. Este normal? Va rog sa imi spuneti! Sau ce componeste trebuie sa schimb, daca nu... Multumesc! Ofer panglica! happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Schimba coolerele, au lagarele uzate! Exista service pentru asta!

| racketzzz a răspuns (pentru K0sti):

Multumesc! Intr-adevar de la coolerul de la sursa se aude. Il voi schimba! happy

| K0sti a răspuns (pentru racketzzz):

Sau poti sa-l ungi, cu ulei de mecanisme, sau chiar ulei de masina (motor)!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunetul acela ciudate nu este neaparat la sursa sau la coolere
poate sa fie si de la hard

| xZeref a răspuns:

Depinde si de ce jocuri joci. Normal ca iti va "hurui" procesorul, mai ales daca este unul mai slabut, pe GTA 5, pentru ca se foloseste la maxim. Ai putea schimba pasta conductoare de la procesor pentru a rezolva problema.