| MyhayGabytz a întrebat:

Am si eu o mica problema. Nu pot sa sting laptop (shut down) pana nu dau un restart, adica in momentul in care ii dau, ecranul se stinge dar nu si laptopul. Tin sa spun ca inca am garantie la el si ma intrebam daca se poate rezolva aceasta problema si fara sa il trimit. Multumesc! happy

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi din setarile laptopului. i butonul start din stanga jos e un buton dreptunghiular cu o lipa la capatul drept. Acolo sa scrii: Power Options. O sa-ti apara o baterie si un stecher cu cablu (un icon) si va apare "Change what The Power Button Do". De acolo poti sa schimbi functionalitatea butonului Shut Down (power button). Daca nici asa nu se rezolva singura solutie este sa se uite cineva care se pricepe in BIOS. Daca nu ai o asemenea persoana trebuie trimis in service.

| MskDesign a răspuns:

Incearca o resetare de sistem totala, daca nu isi revine trimite-l in garantie si nu fa prostia sa lasi pe cineva sa-l controleze caci poti pierde garantia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti da shut down din cauza unei erori. Ori instalezi advanced sistemcare si scanezi cu el, ori manual prin My computer-local disk C-propietes-tools.Bifezi ambele patratele si dai start.In caz ca apare o fereastra cu scheduled bla bla, dai ok si restartezi laptopul. Dupa ce reposrneste lasi windwosul sa isi faca treaba cat timp este nevoie, in functie de erori poate dura si o ora. Dupa care intra singur in windows.Incearca.