| Popescu_Costel_1975 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu o nedumerire.Am un tv Samsung si nu stiu pe ce buton apasa prietena mea ca apare imagine neagra.Nu apare imi apare meniu, nimic.O data l-am adus la normal, dar din nou apare problema asta numai ca nu nu sunt acasa acum si nici nu imi aduc aminte cum am procedat atunci.Un sfat ceva? Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

La un Smart ai multe optiuni pe telecomanda. Poate fi schimbata sursa fara sa isi dea seama, poate e vreo scurtatura pe telecomanda la vreo aplicatie care nu e instalata, poate ai probeme cu semnalul tv, poate il bagi in teletext(unele inca mai au asa ceva). Cel mai simplu incetci "back" sau "source-live tv/cable/antena" Sau mai poate fi vreun canal prepayed care nu iti zice ca necesita plata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce televizor ai, cu tub sau lcd led sau smart, poate a apăsat pe Av mai apasa tu odata tot pe AV ca sa il treci in mod Tv cu imagine si sunet.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai mai multe variante:
-il aprinzi si il stingi;
-posibil sa fie de la sursa, cauta un buton "sources" pe telecomanda si alege sa fie pe prima opt. de obicei, ceva cu TV analogic/digital;
-posibil sa fie in modul demo, intra le setari si dezactiveaza-l;
-nu poti sa intrii in meniu? Nici daca apesi de pe telecomanda pe butonul meniu? Verifica sa nu ai alt buton cu un mod pe telecomanda (fotbal sau vreo aplicatie daca este smartTV).
- si ultima, dar cea mai importanta, nu iti mai lasa prietena sa umble la TV.