| alexinho71 a întrebat:

Am si eu o problema...Am pus pe o tableta sa deblochez prin glisare(acele cerculete care le unesti si formezi o forma)si nu mai stiu forma.A-ti putea sa ma ajutati si pe mine cu acest lucru? Va rog frumos! Sa-mi spuneti ce trebuie sa fac ca sa scot glisarea sau sa pot debloca tableta. Funda celui mai rapid raspuns!

9 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Mi se pare ca iti apare acolo ca ai uitat modelul. Da-i acolo, asigura-te ca esti cuplat la net, si intra acolo si iti va arata modelul. Apoi intra in setari la securitate si deselecteaza optiunea.

| alexinho71 explică (pentru Florenta16):

Da,dar problema e ca nu apare faza cu "ati uitat modelul" si nu am conexiune la internet.

| Florenta16 a răspuns (pentru alexinho71):

Atunci naspa. O poti duce la un centru service, si ei vor stii sa ti-o repare, insa nu stiu cat de mult ti-ar putea cere ca si bani, ma indoiesc ca ar fi o suma mare, dar vei avea ceva de asteptat. Si sa nu ii mai pui parola. Sa o lasi pe glisare pur si simplu. Aia nu se poate bloca.

| alexinho71 explică (pentru Florenta16):

Da dar eu nu i-am pus parola, am pus pur si simplu pe glisare.

| Florenta16 a răspuns (pentru alexinho71):

Ciudat. glisarea este fara parola, dar ma rog.du-o la service.

| alexinho71 explică (pentru Florenta16):

Pai asta am spus.Nu am zis ca am pus glisare pe parola, am zis doar ca am pus glisare pur si simplu, iar acum nu mai stiu forma la glisare.

| Florenta16 a răspuns (pentru alexinho71):

Nici nu stiam ca glisarea are forma laughing

| Nicu47 a răspuns:

Salut,stinge tableta si apasa simultan tastele de volum + si cea de pornire cauta aceast proces se numeste factory reset cauta instructiuni pe youtube

| alexinho71 explică (pentru Nicu47):

Da,dar nu merge cum arata pe internet.Tin apasaat pe tasta + si cea de pornire si imi porneste tableta, nu arata ca pe internet, ca se reseteaza...