| lungudragos a întrebat:

Am si eu o problema. Am un mp3 tip Ipod Shuffle de 2gb si nu porneste decat conectat prin mufa usb la calculator. Si apropo nu mi-l citeste calculatorul ca fiind conectat. stiti cumva de ce? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Pentru ca el se incarca in acelasi timp prin USB nu? Ei acumulatorul este ca un scurt pentru partea de alimentare pe mufa usb si nu mai are 5 volti necesari si functionari, incearca sa desfaci un fir oarecare de la acumulator, izoleazal si baga-l in comp sigur va merge.verifica sa nu fie si cablul defect.

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Sa inteleg ca inca poti asculta muzica la el sau nu al poti deloc accesa, in afara ca nu al vede compul?

| lungudragos explică (pentru traveler):

1. nu pot asculta, decat atunci cand e conectat la pc
2. nu il recunoaste pc-ul

| traveler a răspuns (pentru lungudragos):

Tine acumulatorul la el?

| lungudragos explică (pentru traveler):

Asta cred ca e problema, dar de ce nu-l recunoaste pc-ul

| traveler a răspuns (pentru lungudragos):

Pentru ca el se incarca in acelasi timp prin USB nu? Ei acumulatorul este ca un scurt pentru partea de alimentare pe mufa usb si nu mai are 5 volti necesari si functionari, incearca sa desfaci un fir oarecare de la acumulator, izoleazal si baga-l in comp sigur va merge.verifica sa nu fie si cablul defect.