| Darkie007 a întrebat:

am si eu o problema am un PC HP dc7700, placa de baza Hewlett-Packard 0A58h.

Ar fi compatibila o placa video Nvidia GeForce gt610 1gb 64-biti cu aceasta placa de baza? Dar un Asus Radeon HD 5450?
Si inca o intrebare. Pe care mi-o recomandati in gaming?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Atata timp cat ai slot PCI-express iar placa video e tot PCI-express va merge fara probleme, indiferent de versiune, 1.1 2.0 2.1 3.0, toate sunt compatibile

5 răspunsuri:
| F4T4L a răspuns:

Salut boss.Cea Asus este foarte buna pentru gaming si cea nVIDIA pentru alte lucruri. Sper ca te-am ajutat big grin. Funda plss? crying

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Niciuna pentru gaming, amandoua sunt foarte foarte slaba, fa un mic efort si ia macar asa ceva daca vrei sa te joci

http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/

Daca vrei sa ai maxim 15 fps in jocuri cu toate la ultra low, poti merge pe cele 2 puse de tine :))

| Darkie007 explică (pentru HaLLuc1NogeN):

Salut multumesc pentru sfat dar ma multumesc sa joc un battlefield 3 sau gta IV
dar poate o sa strang niste bani in plus si o sa imi iau placa recomandata de tine

| HaLLuc1NogeN a răspuns (pentru Darkie007):

Jocuriile pe care vrei sa le joci nu vor rula pe cele puse de tine, in schimb pe ce am recomandat eu merge chiar si la high pe 1024x768, daca vrei detalii mai bune mai faci un efort si iei 7750 cu ddr5 care e mult mult mai buna
http://www.emag.ro/......E6GRTBBBM/

| Darkie007 explică (pentru HaLLuc1NogeN):

Multumesc din nou pentru recomandarea facuta. Daca de ex. placa mea de baza e PCI-E si placa video este PCI-E 2se vor potrivi sau conteaza doar ca slotul sa fie x16?

| HaLLuc1NogeN a răspuns (pentru Darkie007):

Atata timp cat ai slot PCI-express iar placa video e tot PCI-express va merge fara probleme, indiferent de versiune, 1.1 2.0 2.1 3.0, toate sunt compatibile