| BossuBarbosu a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop-ul, adică tastatura nu merge. Nu am vărsat apă pe el sau altceva dar dacă apăs pe tasta A mă dă pe notificări iar celelalte taste nu merg. Mi s-a întâmplat chiar azi dintr-o dată. Până acum mersă tastatura doar de acum 10 min nu știu de ce nu. Puteți să-mi spuneți de ce? Vă rog

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Prima data trebuie ca tastatura sa fie desfacuta si verificata.
La urma se verifica daca este problema de software. Pentru acest ultim caz este nevoie de reinstalarea sistemului de operare.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Încearcă cu o tastatură de PC. O conectezi prin USB și vezi dacă face la fel. Dacă nu face la fel problema e la tastatura laptop-ului. Dacă face la fel e o problemă de soft!

| AlisXc a răspuns:

Am pățit-o știu cum e, nu prea mai ai ce sa ii faci, acum depinde de laptop, reparația la al meu costa destul așa că am renunțat și mi-am luat altul, avea deja 4 ani. Încerca cu o tastatura prin usb până una alta, daca e in garanție mergi cu el la reperat, al meu avea ceva desprins de pe placa grafica daca nu mă înșel.