| SoulOnFire a întrebat:

Am si eu o problema cu Orange. Mi-am activat o cartela prepay acum 3.4 zile. Nu am vorbit deloc pe ea. La inceput, cand am bagat-o in tel. mi s-a trimis un mesaj cu o oferta, nu stiu cate minute nationale si internationale in retea etc... si aveam la dispozitie sa aleg creditul de 5 euro, atat face cartela. Am trimis un mesaj ieri la 321 cu textul: CREDIT si mi s-a zis sa astept confirmarea. Am asteptat... pana azi, si acum am trimis din nou, iar imi zice sa astept si perioada de valabilitate a creditului meu se scurge sad Ce e de facut in acest caz?

1 răspuns:
| iubitic a răspuns:

Suna la 444; Centrul de relatii cu clientii, cartele prepay, apelul este gratuit.