| Gabitzu2093 a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul.cand il pornesc nu mi se mai aprinde monitorul.se invarte foarte tare ventilatorul din fata (cel de la procesor) si in continuu.inainte asta se intampla doar pentru cateva secunde dupa care devenea foarte silentios. ultima oara cand a functionat mi-au aparut niste dungi colorate ce desktop si sa blocat.de atunci nu mai vrea sub nici o forma sa porneasca. ledul de power nu se aprinde iar cel de la hdd se aprinde o secunda si se stinge. va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Scoate cablu de la monitor din PC, dai drumu la unitate si spune-mi cum se comporta...sa imi pot da seama

| Gabitzu2093 explică (pentru georgedanielc):

Exact la fel.nici o diferenta.am scos ramii, procesorul mufele de la sursa si nimic.chestia e ca sta ledul de power stins si nici macar un beep nu da la pornire chiar si cu ramii scosi

| Gabitzu2093 explică:

Mi s-a spus ca poate fi de la sursa. oare asta sa fie cauza sau placa de baza? am uitat sa mentionez si ca placa video este una integrata.imi mai facuse si inainte faza cu dungile pe desktop dar dupa ce se bloca il stingeam, il trageam din priza 2, 3 minute si tocmai dupa aia pornea. "georgedanielc" vb aici p mes "gabiionita77"

| Gabitzu2093 explică (pentru Gabitzu2093):

Nu ma ajuta si pe mine nimeni?