| DGVaLy3 a întrebat:

Am si eu o problema cu subwooferul.Nu mai merge nici o boxa, doar bassul.Subwooferul se numeste thes 5.1.Eu zic ca mi s-au ars mufele ouput de la subwoofer.Am 3 spati pentru boxe(ROSU+NEGRU, ROSU+NEGRU, ROSU+NEGRU)
Mufa nr 1:Cand conectez boxa la ea se aude un bazait.
Mufa nr 2:Cand conectez boxa la ea se aude melodia incet dar foarte neclar.Se aude "cu purici" cum s-ar spune
Mufa nr 3:Cand conectez boxa la ea nu se aude nimic.Liniste totala.

Mentionez ca acum 1 an mergeau toate trei.Acum 6 luni mergeau doar 2. Acum 3-4 luni mai mergea doar una. Iar acum o saptamana nu a mai mers nici una:|.

Mentionez ca imi place sa ascult muzica la volum inalt.Nu tot timpul, odata la 3 zile:D.Subwooferul este pornit de la orele 14:00 pana seara la 12:00. Iar sambata si duminica de la orele 09:00 pana la orele 12:00.
As dori de la voi sa imi spuneti daca ati mai avut problema asta, si daca mai pot sa-l duc la cineva sa-l repare.

Voi reveni si cu poze de-ale subwooferului.Deocamdata nu am decat acest site:
http://www.gd-wholesale.com/......57509.html

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Poate nu ai bifat din placa de sunet sa-ti scoata semnal pe toate mufele si iti scoate doar pe subwoofer,

umbla pe acolo in placa de sunet, din alta parte nu cred ca e,

boxele nu au cum sa fie arse pentru ca daca se aude un bazait cand atingi mufele inseamna ca nu-s arse

| DGVaLy3 explică:

Nu este de la placa de sunet.Astept alt raspuns.Va multumescwinking

| Matei_Eugen_1997 a răspuns:

Asa am patit si eu... si mi-e mi-s-a intamplat de la mufele RCA imi mai mergeau decat 2 boxe si am sistem 5.1 E-B@da incearca sa iti cumperi altele sau misca de mufele din spatele subwooferului