| MiXtap20 a întrebat:

Am si eu o problema cu tastatura.Am cautat absolut peste tot si nu am primit un raspuns si tot nu am rezolvat problema.Nu stiu daca este de la tastatura, de la windows vreau sa ma lamureasca cineva.Cand apas pe o tasta spre exemplu wwwwwwwwwwwwe si apas alta tasta se intrerupe orice tasta chiar daca tin apasat. Spre exemplu la un joc gen NFS.Merg inainte tin apasat pe W vreau sa iau un viraj apas A si nu mai accelereaza trebuie sa apas intruna pe W ca sa pot merge inainte si sa iau si viraj.Asta se intampla absolut oriunde.Si in notepad si in NFS.Nu am nici o idee deunde poate sa fie si vreau un raspuns! Multumesc!

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Sunt tastaturi si tastaturi. Cele mai destepte "suporta" mai multe taste apasate in acelasi timp. Totusi, daca zici ca la alt calculator nu ai aceasta problema (daca doar crezi asta ar fi bine sa testezi), situatia este ciudata.

| unknownn a răspuns:

Se aude un sunet cand tii apasat pe W si A? Ar putea fi cauza limitariilor butoanelor apasate simultan la acea tastatura

| NoCharachter a răspuns:

Cauzele ar putea fi :
Jocul
Windowsul
Tastatura.

| wibi a răspuns:

DA este din cauza tastaturii ...ai varsat lichid pe ea sau sta langa soba? poate ai mancat langa ea si are mizeria... poate sunt de ajutorbatting eyelashes

| MiXtap20 explică:

Am dat un exemplu la W si A la absolut orice tasta face asa ca e ESC ca e Delete oricare. Tastatura are un adaptor pentru USB.Am mai folosit-o si la alt calculator si merge perfect si nu am avut evenimente de alde am varsat ceva pe ea sau ceva de genu laughing deci calculatoru asta e minune o poala de chestii mi se intampla.De la joc nu are cum pentru ca face la orice joc ca e NFS 2 ca e NFS shift de la windows pffff nu stiu poate sau nu stiu ca l-am schimbat acu 1 luna si de la tastatura am mai zis am folost si la alt calculator si merge nu are nici o treaba.Ca sa nu mai folosesc adaptoru sa bag tastatura cu mufa ei de tastatura nu merge pentru ca nu merge in placa de baza ca e bulita placa de baza.Nici eu nu stiu ce sa mai fac ori de la tastatura ori de la placa de baza ori e ceva software habarnam.Astept un raspuns big grin

| MiXtap20 explică:

Tot nu am inteles nimic de ce nu merge.Nu are cum sa fie de la tastatura ca nu ``suporta`` ca a lu unchimio merge sa apas 3 butoane odata si nu are nimic. Daca bag tastatura mea merge la fel. Daca bag in calculatoru meu uite asa face.In bios merge perfect am testat si merge.In rest habar n-am ce poate sa fie