| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare mai complicata...
Am o problema la tastatura de la laptop Asus, acum 5 ani un prieten mi-a scos un buton de la tastatura de laptop adica butonul alt din stanga de langa space si nu prea am reusit sa pun butonul si am pierdut butonul apoi l-am folosit asa sco si dupa 3 ani de folosire s-a rupt chestia aia alba care se apasa in jos ca sa scrie pe ce apesi. S-a rupt si acum in prezent cand pornesc laptopul ramane tasta apăsată ca e chestia aia alba rupta si a ramas apasata in jos si cand pornesc laptopul ramane apasat si nu pot scrie nimic, absolut nimic. Daca sunt in ceva program numai apas F4 si gata iese (caci alt e deja apasat) nu stiu si dupa un timp nu mai e apasat, imi dau seama ca pornesc tastatura vizuală pe ecran si vad ca nu mai e apasat. Nu stiu ce sa fac sa dezactivez butonul ala sa nu mai mearga, doar celelalte sau nu stiu dar sa nu imi răspundeți cu de exemplu i-ați alta tastatura ca n-are rost pentru un buton rupt apasat singur! Puteti sa faceti ceva?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Altceva înafară de înlocuirea tastaturii nu cred că poți face.
Ori îl lași așa ori îi schimbi tastatura.
Poți merge cu laptopul la un service și întrebi acolo ce se poate face, poate găsesc ei o soluție.

| Headers a răspuns (pentru Andreeush):

Mda...Bine zici dar nu stiu ce sa zic am vazut pe cineva live pe Youtube si a zis ca nu ii merge un buton si a zis ca merge sa dezactiveze acel buton sa nu mai faca nimic cand apasa pe el dar mda cred ca o sa il schimb!