| razvanel009 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Sony Ericsson v640i.Cand bag un card in el(m2 de orice marime) nu il citeste, dar pe altele (chiar v640i) merg.Imi puteti spune ce pot sa fac?
Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Ai incercat un "Factory Reset" (resetare pentru setarile din fabrica)?
Daca nu ai incercat inca, iti sugerez ca mai intai sa iti faci un back-up (adica o rezerva) la continutul pe care nu il vrei pierdut, la contacte, etc.
Cam asta este ceea ce ai putea face tu... daca insa nu reusesti nici prin factory reset probabil este nevoie de o reinstalare de software, lucru pe care este posibil sa il faci si tu, cu toate ca nu este recomandabil, mai ales daca nu ai ceva cunostinte si indemanare la lucruri de genul acesta... fapt pentru care este de preferat sa ceri sfatul unui "mecanic" de telefoane (adica du-l la garantie/service).

Sper insa sa rezolvi problema tu, vara implicarea altora... mai ales pentru ca daca e vorba despre lucrurile pe care le poti face tu inseamna ca vei scapa si foarte ieftin, dar daca il duci la service... te prinzi tu tongue.

Bafta! happy

| razvanel009 explică (pentru Yugeen):

Problema este ca uneori merge, insa doar atunci cand apas pe el mai tare. Daca il bag normal nu merge de loc si am dat foarte multe resetari la telefon si degeaba. O sa incerc sa merg cu el la un service. Mersi!

2 răspunsuri:
| FreshMenthol95 a răspuns:

Du.l la un GSM. Bafta:* Am avut si eu aproape aceeasi problema ca si tine dar cu un Nokia si l.am dus la un GSM, dupa 4 zile l.am luat si mergea.