| adelynx a întrebat:

Am si eu o problema: daca las PC deschis vreo 2 ore fara sa umblu pe el se inchide. Cum pot sa fac sa nu se mai inchida?

Răspuns Câştigător
| BANN3R a răspuns:

Deci, din ce ai zis tu, problema nu e de la calculator, e vorba de setari
In Control Panel ai Power settings sau ceva de genu, intri acolo si il setezi sa nu se mai inchida, scoti toti timpii de acolo
"Put the computer to sleep = never "

5 răspunsuri:
| CharlieHarper a răspuns:

Probabil e prea mult praf inauntrul lui, desfa'l si vezi ce e pe acolo

| BiuL a răspuns:

Poate ai ceva virus. daca e laptop poate se incalzeste prea tare, asa facea si al meu. am luat cooler si am rezolvat problema.

| suffarstar a răspuns:

Cum au zis si ei racirea ar putea fii o problema....ai umblat prin BIOS la setari? daca nu, curatat-ti calculatorul de praf, daca tot nu merge i-ati un cooler bun.ar mai putea fii o problema hdd-ul. daca e plin de BAD-uri s-ar putea ca asta sa fie cauza.Ca sa-ti dai seama fa in felul urmator:lasa pc-ul deschis 2 ore dupa care se stinge.atuni repede il scoti din priza desfaci capacul si pui mana inauntre pe racitor(chestia aia argintie de sub ventilator)daca arde tare cu siguranta ca temperatura prea ridicata e problema.Ai grija sa nu t-i se prajeasca procesorul.

| vadeniuc93 a răspuns:

Poate problema este de la cooleru de la procesor... daca nu il raceste indeajuns se incalzeste prea tare procesoru si se opreste PC straight face

| c0sminliviu a răspuns:

Depinde ce windows ai