| bestb0y a întrebat:

am si eu o problema, de 2-3 luni calculatorul imi face probleme foarte mari. Schimb win o data pe luna. I-am dat format total de mai multe ori. Bun, sa trecem la problema propriu zisa. Cand il pornesc imi apar puncte pe ecran (verzi mici nu pe tot ecranul random.) Pe internet imi apar tot felul de culori (patratele lini etc) si se schimba mereu. Se opreste brusc, pur si simplu se blocheaza si se aude un barait pe fundal.(ex : daca ascult o melodie si se blocheaza, se aude ultimul sunet din melodie.) Multe blue screen. De la ce ar aparea aceste probleme? Ce ar trebui sa schimb? Specificatii pc: http://imgur.com/a/1R8S4. Poza cu tot ce imi apare pe ecran: http://imgur.com/a/pzZBz (in poza cu ecranul acele puncte cate o data apar mult mai multe. )

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Mai mult ca sigur!

7 răspunsuri:
| radubz a răspuns:

Pentru patratele e de vina placa video, dar daca e integrata, cel mai probabil e placa de baza dusa(avand in vedere ca se blocheaza si la audio si cel mai probabil placa audio e integrata tot pe placa de baza). Du-l la un centru autorizat. In Bucuresti iti pot recomanda Salut IT. (nu am nici o afiliere cu eihappy )

| bestb0y explică (pentru radubz):

Nu am mai facut "curat" in el de 2 luni. Nu cred ca sunt integrate. http://imgur.com/a/RgxlG Cam asa arata in el. Am schimbat pasta termo conductoare acum 4 luni.

| K0sti a răspuns (pentru bestb0y):

De 2 luni? Pai lucrezi cu el pe santier nene? In halul in care arta parca nu a fost curatit niciodata!

"Schimb win o data pe luna. "...asta a fost tare! Mai bine ai schimba placa video ca e dusa! Adevarul ca e si greu sa faci niste teste...

| bestb0y explică (pentru K0sti):

Salut, am facut azi curatenie in el am schimbat pasta, toate cele, dar tot asa face. ai idee ce sa fac? http://imgur.com/a/wQ4Td

| K0sti a răspuns (pentru bestb0y):

Pai nu ti-am spus...sa schimbi placa video!

| bestb0y explică (pentru K0sti):

Pai si problema cu blue screen se rezolva daca schimb placa?

| K0sti a răspuns (pentru bestb0y):

Mai mult ca sigur!

| bestb0y explică:

Cam cat ar ajunge o placa ca a mea?