| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o problema la care as dori sa ma lamuriti si pe mine. Pe laptopul meu am windows 10 instalat cu licenta facut upgrade din 8.1 retail. Problema e ca mi-am cumparat un PC nou si nu reusesc sa mut licenta pe PC.
Si m-am gandit ca daca pun hdd de la laptop la PC oare o sa mearga sa am windowsul dupa laptop pe pc?, sau necesita reinstalare? Si daca o sa il reinstalez pe pc cu hdd de la laptop se activeaza licenta?
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Evident ca nu merge! In primul rand ca nu poti muta un Windows de pe un calculator pe altul ca-ti da blue screen din prima, alte drivere, alte componente! Apoi nu poti sa muti licenta! Licenta aia a ta e OEM, pe care ai luat-o odata cu laptopul! Puneti mana si mai cititi!

2 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

De ce sa te complici atat cu hdd-urile? laughing
Pune Windows-ul pe PC, descarca-ti un activator(crack) si ai rezolvat problema!

| Alex_Toma_1985 a răspuns:

Stai linistit ca nu se întampla nimic finca asa am si eu un laptop Sony si are windos 10 dar asa face