| Laluu a întrebat:

Am si eu o problema.
Mi-am instalat windowsu de cateva saptamani si de ceva timp nu ma lasa sa ma conectez pe unele site-uri(nici cu mozila,opera, chrome, internet explorer) cu nimic, sta la conectare cam 30 secunde 1 minut si dupa aia imi apare,, site-ul nu a fost gasit,, sau ceva de genul acesta.
Ce pot face?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu internetul.Vezi daca la modemul de net sunt aprinse acele leduri(beculete) si unul clipeste. Daca nu sunt aprinse scoate din priza modemul(acel alimentator)pentru 20-30 de secunde. Apoi baga-l iar in priza si asteapta. Apoi incearca iar. Daca tot nu merge verifica mufele de la pc si de la modem. Poate nu fac contact.

| Amilik a răspuns:

Nu cred ca e vina windows-ului, ci mai degraba a conexiunii la net.

| dracu14 a răspuns:

Baga-ti linux

| Laluu explică:

Ma lasa sa ma conectez pe unele site-rui iar pe unele nu, nu au treaba beculetele de la modemlaughing