| chama a întrebat:

Am si eu o problema:mi am uitat parola de la mail(stiu parola dar nu mai stiu cu erau puse spatiile)si acum am contul blocat.Si nici raspunsul la intrebarile secrete nu l mai stiu.Pot sa mai fac ceva sa mi recuperez parola?

1 răspuns:
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Daca nu mai sti nici intrebarile secrete nu mai ai cei face. Iar daca te gandesti la programe de spart parole eu zic sa nu incerci.
Ce vezi pe youtube ca sparge acolo e fake. Scenariul este asta:
Se scrie o mica aplicatie in vb sau pythone in care se adauga un nume de utilizator si o parola, o casuta de text si niste butoane. Cand "facker-ul" introduce cica id-ul tintei(adica id-ul de test) aplicatia i returneaza "parola".
Un ex de asfel de program ar fi cam asa:
dupa ce sa adaugat buoane si casute de test la butonul ok se baga asa:
If textbox1. text =="id-ul" then
msgbox("parola");. Aparent nu incanta cu nimic aceasta mica plicatie, in schimb in ea mai este injectat si un rat sau keylogger..etc.