| NumePublicDeUtiliztor a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa-mi reinstalez Windows-ul, am facut un stick bootabil dar nu pot face laptopul sa porneasca de pe el pentru ca nu pot intra in Bios. Se blocheaza cand apas butonul pentru a intra in Bios. Stie cineva ce pot face pentru ca vreau neaparat sa-mi schimb Windows-ul.
Dau Funda celui/celei cu un raspuns care m-ar ajuta.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de laptop ai si ce buton apesi pentru a intra in bios? Incearca sa pui stick-ul in alta locatie usb daca ai, sa faci stick-ul cu Rufus pentru UEFI poate te ajuta.

| GPA a răspuns:

Resetează bios-ul. Desfă carcasa laptop-ului și caută bateria CMOS. O scoți și aștepți 30 de secunde, ținând apăsat pe butonul Power de la laptop. O pui la loc și dschizi bios-ul cu (F2/F10/Del), sau apeși pe f8 ca să selectezi calea de boot.